JSME V PLAYOFF ! Slavoj vs SK Telč 6 : 2 (4:1) (0:1) (2:0)

V sobotu, 25.února na ZS v J.Hradci, si hokejisté Slavoje, poprvé v historii klubu, vybojovali  účast v Playoff Krajské ligy Jč. kraje !

Slavoj nastoupil do utkání v této sestavě:
Houdek (Zíka Jakub)
Popelka, Kubín, Jon, Fiedler, Koláček, Chmel
Tomšík, Jasanský, Švihálek, Stach, Sviták, Ondřej, Kalvas, Košťál, Gurka

Branky za domácí: 2.min.-Jon(Švihálek); 4.min.-Jon(Tomšík); 7.min.-Sviták(Stach,Ondřej); 16.min.-Koláček(Švihálek); 56.min.-Popelka; 60.min.-Stach(Ondřej,Košťál)

Jedině  plný bodový zisk mohl zajistit Slavoji účast v playoff a to ještě před posledním utkáním základní části KL v Milevsku. Hokejisté Telče již šanci na účast v playoff neměli a tak nasadili do hry několik mladých hráčů. Slavoj zahájil náporem a už ve 2.minutě se dostal do vedení 1:0, když po přihrávce Švihálka a Jonově chytrém nahození od modré skončil puk v brance hostů. Jenomže, po necelé minutě srovnal telčský Prášek na 1:1, když předtím jeho spoluhráč Kubát obral váhajícího žirovnického beka o puk v hloubi OT domácích. Situace, kdy byl puk v držení domácích, se tak v důsledku zaváhání při rozehrávce proměnila ve vyrovnávací gól hostů. Naštěstí pro Slavoj, vykročil Pavel Jon do utkání pravou nohou a hned ve 4.minutě, opět od modré, poslal Žirovnici do vedení 2:1, tentokrát po příhře Tomšíka. Slavoj pokračoval v útočení na branku hostí a počátkem 7.minuty zvýšil v přesilové hře svoje vedení na 3:1. Skóroval Sviták, po ukázkovém založení útoku a perfektní kombinaci útočné trojice Stach-Sviták-Ondřej.
Hostující tým se v tom čase nemohl dostat do zápasu a útoky domácích zastavoval nedovolenými zákroky. Slavoj však nabídnuté výhody nedokázal využít. Jestliže byla zmínka o tom, že Pavel Jon vstoupil do utkání pravou nohou, u Slávka Fiedlera tomu bylo přesně naopak. Už při rozbruslení přišel díky puku odraženému od mantinelu k tržné ráně na nose a poté, ve 13.minutě 1.T, po souboji o puk v OT Slavoje, ke zranění hlavy a musel ze zápasu odstoupit. Fakt děsnej pech… Je však naprosto jisté, že po perfektních zákrocích klubového lékaře MUDr. Stacha se Slávek bude moci s úspěchem zúčastnit soutěže o missáka J.H. a širokého okolí.
V 16.minutě se, po přihrávce Kevina Švihálka, vydal na zteč telčské branky obránce Koláček a svoji akci zakončil 4. gólem v brance hostů. Slavoj ještě v konci úvodní třetiny nevyužil další početní výhodu, ale i tak se zdál  tříbrankový náskok po 1.T pro výsledek zápasu rozhodující. Hokejisté Slavoje podali v 1.T slušný výkon opřený o spolehlivost gólmana Houdka a za zmínku také stojí to, že Slavoj v 1.T neobdržel žádný trest.
Kupodivu, 2.T však měla naprosto jiný průběh. Uběhlo z ní pouhých 34 vteřin a hosté snížili na 4:2. To si hokejisté Slavoje neuhlídali nástup Telče do 2.T a nájezdu hostů na branku Houdka zabránili jen faulem, po kterém hlavní rozhodčí nařídil TS proti Slavoji. Telčský Kret při jeho exekuci nezaváhal a snížil stav utkání na rozdíl 2 branek. Hokejisté Telče více bruslili, neustále napadali rozehrávku žirovnických, kteří na to neuměli najít správné řešení. Hosté však další branku nepřidali, nevyužili k tomu ani přesilovku, které se jim naskytla ve 22.minutě. Slavoj hrál ve 2.T příliš složitě a vybral si i další porci smůly, protože ze zápasu museli pro zranění odstoupit útočníci Sviták a Kalvas.
I ve 3.T pokračovali hokejisté Telče ve hře, prezentované ve třetině předchozí a přesto, že Slavoj o dva góly vedl, nic nebylo rozhodnuto. Naštěstí pro Slavoj neproměnila Telč další TS ve 46.minutě a ani nevyužila početní výhodu v minutě 48.
Utkání tak definitivně pro domácí rozhodl Adam Popelka, když připravil hosty o puk a pak bombou od modré nedal žádnou šanci gólmanovi Telče. Slavoj pak nesehrál dobře přesilovou hru a jen díky skvělému Houdkově zákroku neskórovali hosté ve vlastním oslabení. Konec utkání byl už rozkouskován vyloučeními a přesilové hry využili žirovničtí k završení skóre zápasu na 6:2. Gól vstřelil Stach po kombinaci s Ondřejem a Košťálem.
Všichni hokejisté Slavoje si zaslouží poděkování za úspěch, kterého dosáhli ! Velké poděkování si však také zaslouží fandové hokejistů Žirovnice !!!
Až po odehrání posledního kola KL, tj.4.-5.března, bude jasné, kdo bude soupeřem Slavoje v 1.kole playoff (Strakonice, Veselí ?). První zápas by však měl Slavoj odehrát na ZS v J.Hradci v pátek 10.března a druhý následně v neděli 12.března na hřišti soupeře.

1 komentář u “JSME V PLAYOFF ! Slavoj vs SK Telč 6 : 2 (4:1) (0:1) (2:0)

1. Nechci se pouštět do velkého kritizování ale trocha aktualizace by tady neuškodila,snad to nebude někdo číst až v červnu …