Slavoj Č.Krumlov – Slavoj Žirovnice 9 : 1

Po domluvě obou odddílů byl zápas odehrán již v pátek 16.prosince, od 19.hodin na ZS v Č.K.
Žirovničtí však do Č.K. odcestovali bez Kubeše, Kubína, Fiedlera, Švihálka, Tomšíka a Kalvase, kteří nemohli nastoupit z různých důvodů.
Do zápasu se tak musel zapojit trenér mužstva Láďa Reisner, a dlužno poznamenat, že to, až na neproměněnou tutovku, perfektně zvládnul.
Sestava Žirky:
Houdek
Popelka,Ištvánik, Koláček ,Jon
Ondřej, Sviták, Stach, Gurka, Jasanský,Heřmánek,Navrátil, Reisner
Za Žirovnici skóroval v 50. minutě Honza Heřmánek po přihrávce Zdeňka Ondřeje.

Utkání začalo velkým náporem krumlovských medvědů, kteří jistě chtěli o výsledku rozhodnout co nejdříve. Žirovničtí však nebojácně čelili tlaku domácích a dostávali se do dobrých gólových příležitostí. Jejich proměňování je však dlouhodobým problémem hokejistů se znakem bílého jednorožce na dresu. Medvědům se v první třetině podařilo skórovat jenom jednou, při přesilovce ve 13.minutě, utěšenou střelou od modré.
Pak se ale o hubené vedení museli obávat.
A hodně se určitě báli i v první polovině třetiny druhé, kdy žirovničtí neproměňovali vyložené gólovky. Zhruba v polovině druhé třetiny však došlo k situaci, která zřetelně ovlivnila zápas v neprospěch žirovnických.
Domácí hráč Lukeš, tedy jeho uražené ego jednoznačně frustrované čistým bodyčekem, který mu nasadil Martin Ištvánik, srazil u středové čáry na led likvidačním faulem Ondru Jasanského, který byl bez puku a hra byla na protější straně hřiště. Svůj čin si Lukeš vzápětí uvědomil a nasměroval si to k trestné lavici.
A hokejový krajský ligový světe (ne)div se ! Hlavní rozhodčí Tomáš Mareš ho od trestné vykázal s tím, že se ničím neprovinil… U Ondry Jasanského bylo zjištěno naštípnutí klíční kosti..
(Jen pro srovnání, napadá mě případ vyloučení našeho Davida Košťála do konce utkání v Telči, kdy mu HR navíc odebral registrační průkaz a disciplinární komise ho odměnila stopkou do konce roku 2016. Tatáž disciplinární komise pak zamítla (za pětikilo) žádost o změnu jeho trestu na trest podmíněný, podanou po uběhnutí poloviny trestu.).
Můj názor je, že za „odměnu“, kterou za zápas rozhodčí pobírají, by na sobě měli také adekvátně pracovat.

Co k výsledku zápasu ještě dodat ? Medvědi nevyhráli předvedeným hokejovým výkonem, nekompletní tým Žirky byl ovlivněn výkonem sudích a v utkání pak udělal příliš mnoho individuálních chyb, ze kterých domácí skórovali.

!!! ĎEKUJEME ZA PŘÍZEŇ FANOUŠKŮM NAŠICH HOKEJISTŮ, PŘEJEME VŠEM POHODOVÉ SVÁTKY A VŠECHNO NEJ V NOVÉM ROCE !!!