Slavoj – HC Vimperk 5 : 6 po samostaných nájezdech

První utkání druhé poloviny KL odehráno v sobotu 10.12.2016 od 14.45 hod. na ZS J.Hradec.
Po třetinách (1:0), (2:4) a (2:1) tak za stavu 5:5 došlo na samostané
nájezdy, ve kterých uspěli pouze hosté.
Výsledek utkání potvrzuje pravidlo, že papírový favorit by měl svoji převahu nad soupeřem dokázat pouze a jenom na ledě. To se žirovnickým v tomto utkání nepodařilo.

Slavoj nastoupil s krásným znak jednorožce na prsou a v sestavě:
Kubeš (Houdek)
Popelka – Ištvánik          Koláček – Kubín
Navrátil – Gurka – Fiedler S.
Tomšík – Jasanský – Švihálek
Stach, Sviták
Jak je ze sestavy patrno, postrádal trenér Reisner několik hokejistů – Ondřeje, Heřmánka, Kalvase, Jona a Košťála – takže musel při sestavování mužstva silně improvizovat.

Branky za Slavoj: 19′ – Gurka (Fiedler), poté, co Fiedler fantasticky sebral puk vimperským
a uvolnil Gurku, který neměl se zakončením pro-
lém.
25′ – Gurka (Sviták, Stach) – po úniku Svitáka z hlouby
naší OT.
35′ – Navrátil (Koláček) – po skvělé spolupráci obou jmenovaných, kdy
Koláček našel přesnou přihrávkou Navrátila
v plném tempu na útočné modré.
51′ – Navrátil (Popelka, Ištvánik) – opět se důrazný Navy prosadil.
53′ – Popelka (Stach) – ve vlastním oslabení se Popelka odvážně vydal
na zteč branky vimperských a bombou od modré                                                                   dostal Slavoj do vedení 5:4.

Žirovničtí si v tomto utkání nebyli schopni vytvořit souvislý tlak na branku gólmana Vim-
perku a navíc byli velice často vylučování za přestupky ve hře. 12 x 2′ trest v tako-
vém domácím utkání je příliš velký „luxus“, a je třeba zdůraznit, že ve třech případech
se domácí vyloučeními dostali do oslabení 3:5. Výborný Kubeš, spolu s výborně
bránícími spoluhráči to dvakrát zvládli bez úhony, leč jedenkrát se hostům v tomto početním stavu zadařilo. Hosté navíc využili i jednu standardní přesilu.
Přesto Slavoj, ještě necelých 11 sekund do řádného konce zápasu, vedl 5 : 4. Hosté hráli v tom čase PP , když odvolali svého gólmana z ledu a vyplatilo se jim to. Žirovničtí nebyli schopni dostat puk z vlastní OT a vimperský Lang je za to krutě potrestal vyrovnávacím gólem na 5:5. V následujících nájezdech uspěl jen vimperský Martin Janda a žirovnickým
zůstal doma pouhý jeden bod.
Doufejme, že se našemu týmu povede v příštím utkání na ledě Krumlova lépe a že si také hokejoví pracanti, jako jsou Filip Tomšík a Ondra Jasanský polepší v klubové tabulce produktivity.