Slavoj – Lokomotiva Veselí n.Luž. 1 : 4 (0 : 0) (1 : 0) (0 : 4)

U tkání odehráno v neděli 8.1.2017 od 16.45 hod.na ZS J.Hradec.

Slavoj nastoupil v této sestavě:

Kubeš (Houdek)
Koláček – Kubín             Heřmánek – Navrátil – Gurka
Popelka – Ištvánik          Tomšík – Košťál – Švihálek
Jon – Fiedler                   Stach – Kalvas – Sviták

Branka Slavoje : 28.minuta Popelka (Švihálek, Tomšík)

Do zápasu nemohli nastoupit Ondřej pro nemoc a Jasanský pro zranění.
Utkání rozhodovali pánové Čáp jako hlaví a Kubíček s Deimem na čarách.

Na obou týmech byla zjevná dlouhá herní přestávka, ale Žirovnice se dostala rychleji
do hry a často ohrožovala soupeřovu branku. Skórovat se však Slavoji nepodařilo přes
značný počet střel na soupeřovu branku (ale nepřesných), ani z několika vyložených šancí, ani k tomu nevyužil přesilovku , která se mu naskytla ve 14.minutě. V útoku byli do té doby velice aktivní Švihálek, Tomšík a Košťál, na kterém byla vidět velká chuť do hry, po zhruba měsíční stopce za obdržený trest v zápase v Telči. V obraně vynikal zejména Fiedler s Popelkou. A to, co prošlo na branku Slavoje, skvěle likvidoval brankář Kubeš. Veselské Lokotkce chyběla pára, nedokázala přetlačit žirovnické ani v početní výhodě hrané cca 5 minut před koncem 1.třetiny. Takže se zdálo, že nebude tentokrát pro Slavoj příliš nebezpečným soupeřem.
1.třetina skončila bez branek a domácí pokračovali v dobývání branky Lokotky i od začátku
třetiny druhé. Leč, vstřelit branku z dalších tutovek se Slavoji opět nedařilo. Ve 28.minutě roztočil Slavoj v depu Lokotky takový kolotoč, který hosté zastavili jen faulem. A v následují
přesile Slavoje to už přišlo – Adam Popelka skvěle zakončil akci, kterou pro něj připravili Tomšík se Švihálkem. To už vypadalo pro Slavoj velice nadějně, s ohledem na, do té doby,
nijaký hokejový výkon hostů. Leč, vzápětí po vedoucím gólu šel Slavoj do oslabení. Tak dlouho nebyli domácí hokejisté schopni založit útok ze své třetiny, až vyrobili zbytečný faul. Přesilovku Lokotky Slavoj  tentokrát ubránil, naopak ze sevření hostů unikli Koštál s Popelkou, tomu se však z loženky po přihráce Košťála podruhé skórovat nepodařilo.
Lokotka začala postupně přidávat páru a kolem 34.minuty zle domácím zatápěla. Přesto
se z obklíčení hostů podařilo prodrat Tomšíkovi, ale… svůj nájez na gólmana hostí v branku neproměnil. Ve 35. minutě zkomplikoval situaci domácích Heřmánek, který, po na něj neodpískaném faulu, si to zbytečně se soupeřem vyřízoval tak, až si za to vykoledoval  trest 2´+2´.
Do poslední třetiny vstoupili domácí jakoby levou nohou, pryč bylo to, o co se snažili v třetinách předchozích. Chyběla souhra, důraz ve hře, všechno vymizelo, jako pára nad Lokomotivou. Hostům se tak snadno podařilo ve 45.minutě srovnat stav na 1:1 a za neceulou minutu na to šli do přesily, kterou ve 47.minutě využili ke vstřelení druhého gólu.
Žirovnickým se nedařilo vůbec nic a jejich zmar ukončili hosté vstřelením třetího gólu v 54.minutě. Hokejisté Slavoje se pokoušeli náskok hostů zlikvidovat, ale úsilí, které tomu věnovali nebylo dostatečné. A nezadařilo se ani v power play zahájené v čase, kdy do regulérního konce konce zápasu chyběla zhruba minuta a půl. V době, kdy zbývalo 35 sekund do konce, zcela propadli žirovničtí při vhazování v OT hostů a darovali tak veselskému Martinovi Čápovi možnost završit konečný výsledek na 1:4.

Tentokrát třikrát škoda ztracených bodů, hrajeme o play off a doufám, že jsme si to nepovedeným výkonem nepošpatnili u diváků, kteří se na utkání dostavili zatím v největším počtu.